Great Match

Great Match

THINK FAST & FIND THE PAIR.

Two players competing against each other strive to match the questions with the answers that appear in front of them as soon as possible in the ten-round tournament.

  • Prime Time
    Weekly

Synopsis

In the studio setting, competitors will battle against one another behind their stands, which will be equipped with touch displays. Two players competing against each other strive to match the questions with the answers that appear in front of them as soon as possible in the ten-round tournament. The rounds reward and loser's saving will be collected and added to the winners' safe. However, to win the competition's ultimate prize of $55,000, competitors must make the quickest and most precise matchmaking in ten rounds.
Stüdyo ortamında yarışmacılar, dokunmatik ekranlarla donatılmış stantlarının arkasında birbirlerine karşı yarışacaklar. Karşılıklı yarışan iki oyuncu, on turdan oluşacak turnuvada en kısa sürede önlerine çıkan cevaplarla soruları eşleştirmeye çalışacak. Turun ilgili ödülü ve kaybeden yarışmacının o ana kadar kazandığı ödül toplanacak ve kazanan yarışmacının kasasına eklenecek. Hem de her turun sonunda! Yarışmanın 55.000$ değerindeki nihai ödülünü kazanmak için, yarışmacılar on turda en hızlı ve en doğru eşleştirmeyi yapmak zorundalar.