Jungle Wars Jungle Wars Play

Jungle Wars

WILL THE COMPETITION TURN INTO A WAR?

The contestants will try to get the highest score while solving the riddles that are hidden in the jungle that will lead them to the destination in the fastest way.

Synopsis

A jungle will be turned into a racetrack involving a pond. In this game, 16 contestants, who will be divided into groups of two, will be racing with guns that fire infrared beams also known as ‘Laser Tag’. The contestants will try to get the highest score while solving the riddles that are hidden in the jungle that will lead them to the destination in the fastest way.
Une jungle sera transformée en piste de course avec un étang. Dans ce jeu, 16 concurrents, qui seront divisés en groupes de deux, courront avec des fusils qui tirent des faisceaux infrarouges également connus sous le nom de «Laser Tag». Les concurrents essaieront d'obtenir le meilleur score tout en essayant de résoudre les énigmes cachées dans la jungle qui les mèneront à destination de la manière la plus rapide.
Belirlenmiş; içinde göleti bulunan bir ormanın parkur haline getirilerek, ikişerli gruplara ayrılmış olan on altı kişinin, bu parkurun içinde kendilerini oyun gereği savunabilecekleri ve koruyabilecekleri birer volt enerji gönderen, ‘LaserTag’ olarakta isimlendirilen silahlar eşliğinde; ormanın içine gizlenmiş ve kendilerini hedefe götürecek olan bilmeceleri en hızlı şekilde çözerek en yüksek puanı almalarını ve yarışmayı birinci tamamlamalarını konu alan bir yarışmadır.