Song of Destiny

Song of Destiny

CONTESTANTS DON'T KNOW WHICH SONG TO SING!

The contestants will discover their destiny song in the studio before three judges! If they don't know the music, they're out! But the jury will always have the last say!

  • Prime Time
    Weekly

Synopsis

During their time in the studio, contestants will discover what their destiny song is, once they have appeared before three judges. No matter how wonderful their vocals are, if they don't know the lyrics or the song they're supposed to perform, they'll be kicked out! The judges, on the other hand, will always have the last say on the matter! As a consequence of the pre-selections, 13 competitors will be named finalists for the 39-week competition, and each show will see the participants discovering their own destiny songs. Until one of them wins in the end.
Stüdyoda geçirdikleri süre boyunca yarışmacılar, üç yargıç önüne çıktıktan sonra kader şarkılarının ne olduğunu keşfedecekler. Vokalleri ne kadar harika olursa olsun, sözlerini veya söylemeleri gereken şarkıyı bilmiyorlarsa, atılacaklar! Yargıçlar ise bu konuda her zaman son sözü söyleyecek! Ön elemeler sonucunda 13 yarışmacı 39 hafta sürecek yarışmada finalist olarak belirlenecek ve her gösteride katılımcılar kendi kader şarkılarını keşfedecek. Sonunda biri kazanana kadar.