The Great Discount

The Great Discount

FIND THE DISCOUNT, REMEMBER THE PRICE!

Five contestants will compete to be the day's winner by finding great discounts in a limited time and remembering the prices of the products and correctly guessing the big discount in the final stage.

  • Prime Time
    Weekly

Synopsis

In this exciting game show, five contestants will compete to be the day's winner by finding discounts in a limited time and putting them on shopping carts, remembering the prices of the products in the shopping carts, and correctly guessing the big discount in the final stage of the competition, which will consist of five rounds.
Stüdyo ortamında yarışmacılar, dokunmatik ekranlarla donatılmış stantlarının arkasında birbirlerine karşı yarışacaklar. Karşılıklı yarışan iki oyuncu, on turdan oluşacak turnuvada en kısa sürede önlerine çıkan cevaplarla soruları eşleştirmeye çalışacak. Turun ilgili ödülü ve kaybeden yarışmacının o ana kadar kazandığı ödül toplanacak ve kazanan yarışmacının kasasına eklenecek. Hem de her turun sonunda! Yarışmanın 55.000$ değerindeki nihai ödülünü kazanmak için, yarışmacılar on turda en hızlı ve en doğru eşleştirmeyi yapmak zorundalar.